Ilaçi më i mirë natyror për pastrimin e zorrëve dhe shërimin e kapsllëkut - Bota Sot
Ilaçi më i mirë natyror për pastrimin e zorrëve dhe shërimin e kapsllëkut

Mjekësi alternative

Ilaçi më i mirë natyror për pastrimin e zorrëve dhe shërimin e kapsllëkut

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 15:43
Ilustrim

Një dietë e papërshtatshme ose një mënyrë jetese e ulur për një kohë të gjatë mund të çojë në kapsllëkun që është në fakt një problem shëndetësor.

Rreth 1 person në 10 vuajnë nga kapsllëku dhe disa ekspertë mjekësorë të Quebec kanë zbuluar se një lloj i veçantë i kësaj marmalate trajton në mënyrë efektive atë.

Ja se si ta përgatisim:

Përbërësit: 150 gramë hurma arabie, 150 gram kumbulla të zeza dhe 5 gota me ujë të valë.

Pritini hurmat dhe kumbullat në copa të vogla dhe derdhini në ujë të zier, gatuajeni derisa masa të bëhet e trashë. Me sasitë e përshkruara më lart, mund të përgatitni rreth 20 racione nga një lugë.

Konsumojeni një lugë gjelle këtë ilaç natyror në mëngjes, para vaktit. Ju mund ta shtoni atë në kos, ose kombinojeni atë me drithëra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat