Çaj kanelle, i shijshëm dhe i përshtatshëm për të humbur peshë shpejtë - Bota Sot
Çaj kanelle, i shijshëm dhe i përshtatshëm për të humbur peshë shpejtë

Mjekësi alternative

Çaj kanelle, i shijshëm dhe i përshtatshëm për të humbur peshë shpejtë

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 16:00
Ilustrim

Çaj i kanellës është një nga mënyrat më të mira për të ndihmuar trupin tonë të largojë peshën e tepërt. Kjo përgatitje është një nga pijet detox, e shkëlqyer për humbje peshe.

Të gjitha në sajë të përitimeve të dobishme dhe të fuqishme të kësaj aromë. Është një kullues natyral që favorizon heqjen e yndyrës së tepërt.

Dhe së bashku me pak aktivitet fizik, dhe duke marrë të paktën 2 litra ujë çdo ditë, trupi juaj do të marrë përfitimin maksimal.

Ajo që nevojitet për të përgatitur çajin e kanellës është asgjë më shumë se një litër ujë. Pastaj disa lugë mjaltë dhe një kanellë shkop, ose 5 lugë pluhur erëz.

Për të përgatitur këtë infuzion, është e nevojshme të vendosni ujin të vlojë për disa minuta. Pastaj lini kanellën brenda për 10 minuta në ambiente të mbyllura, më pas hidhe në një filxhan.

Pijeni këtë pije tri herë në ditë, mundësisht mëngjes për mëngjes, pastaj në pasdite dhe në mbrëmje para se të flini. Megjithatë, çaj kanellës nuk rekomandohet për gratë shtatzëna dhe njerëzit me ulçerat e stomakut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat