Pija magjike që shkrin yndyrën e barkut duke përshpejtuar metabolizmin - Bota Sot
Pija magjike që shkrin yndyrën e barkut duke përshpejtuar metabolizmin

Mjekësi alternative

Pija magjike që shkrin yndyrën e barkut duke përshpejtuar metabolizmin

Më: 4 qershor 2019 Në ora: 17:57
Ilustrim

Vera erdhi dhe nëse doni të hiqni qafe yndyrën e barkut që është formuar në belin tuaj, të gjithë ju duhet të bëni është të ndiqni këtë dietë të thjeshtë që ndihmon përshpejtimin e metabolizmit dhe shkrirjen e yndyrës.

Në këtë lloj diete të gjitha ushqimet kryesore janë të pranishme, por në sasi të moderuar. Përveç kësaj është e këshillueshme që të konsumoni rregullisht një pije detoksi që do t’ju ndihmojë të humbni peshë shpejt dhe në mënyrë të shëndetshme.

Është një pije e bazuar në erëza të tilla si shafran i Indisë dhe piper i kuq që është në gjendje të bëjë një ndryshim edhe në metabolizmin e ngadalshëm.

Përbërësit: 1 lugë e gjysmë pluhur shafran i Indisë, 1/2 lugë çaji piper piper i kuq, 1 lugë e gjysmë xhenxhefil pluhur, 1 limon,1 litër ujë

Përgatitja:

Vendoseni ujin në zjarr.

Kur vlon uji, hiqni atë nga nxehtësia dhe le të pushojë për të paktën pesë minuta.

Shtoni të gjithë përbërësit në ujë dhe përzieni mirë.

Prisni pak minuta dhe filloni të konsumoni pijen tuaj që shpejton metabolizmin tuaj.

Pija duhet të mbahen në frigorifer, brenda një shishe qelqi ose nëse preferoni mund ta konsumoni atë të nxehtë si një çaj normal bimor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...