6 pijet natyrale që duhen pirë në mbrëmje për të humbur peshë lehtë - Bota Sot
6 pijet natyrale që duhen pirë në mbrëmje për të humbur peshë lehtë

Mjekësi alternative

6 pijet natyrale që duhen pirë në mbrëmje për të humbur peshë lehtë

Më: 7 qershor 2019 Në ora: 06:23
Ilustrim

Humbja e peshës është një udhëtim që përfshin aspekte të ndryshme të jetës sonë, duke përfshirë zgjedhjen e ushqimeve dhe pijeve që marrim gjatë ditës.

Përveç ngrënies së shëndetshme dhe kombinimit të një aktiviteti të shëndetshëm sportiv, në mbrëmje ka pije që duhen pirë për të shpejtuar metabolizmin tonë.

1.Qumështi

Është ushqyes dhe i dobishëm për trupin tuaj, falë kalciumit dhe proteinave që përmban.

2.Lëng rrushi

Për sa kohë që siguroheni që është organik, lëngu i rrushit mund të jetë një pije e mirë para se të shkoni në shtrat. Lëngu i vërtetë i rrushit do t’ju ndihmojë të flini më mirë dhe të aktivizoni trupin, kështu që ju do të digjni dhjamin gjatë gjumit.

3.Kamomil

Kjo do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe do të flini shumë mirë. Duke pasur cilësi të mirë të gjumit është thelbësore për humbjen e peshës shpejt.

4.Soje

Kjo gjithashtu ju ndihmon të bini lehtë në gjumë dhe është një zgjedhje e mirë nëse e keni të vështirë të humbni peshën në zonën e barkut.

5.Uji

Edhe pse është e këshillueshme të konsumoni më shumë ujë në pjesën e parë të ditës, një gotë uji para se të shkoni në shtrat mund të jetë fantastik për veshkat dhe është një zgjedhje më e mirë sesa pija me sheqer.

6.Çaji jeshil

Përmban substanca të quajtura catechins, të cilat ndihmojnë të kenë një bark të sheshtë. Nëse ajo që ju doni është për të humbur peshë gjatë gjumit, kjo është një zgjedhje fantastike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...