Benefitet e ujit me limon - Bota Sot
Benefitet e ujit me limon

Mjekësi alternative

Benefitet e ujit me limon

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 18:34
ilustrim

Të pish ujë me limon e veçanërisht në mëngjes është e mrekullueshme për shëndetin tonë. Nëse konsumoni ujë të ngrohtë me limon në stomak të zbrazët do të keni shumë benefite shëndetësore. Kjo pije do të ju ndihmojë në pastrimin e trupit dhe largimin e toksinave.

Lëngu i limonit ka shumë proteia, flavanoide, antioksidantë dhe vitaminë B dhe C, gjithashtu ndihmon në forcimin e sistemit imunitar dhe ju ndihmon në luftimin e infeksioneve. Më poshtë janë disa nga përfitimet e kësaj pije:

-Humbje peshe

-Sistem imunitar më të fortë

-Luftimin e ftohjeve dhe gripërave

-Largimin e akneve

-Kapsllëkun

-Gurët në veshka dhe fshikëzën e tëmthit

-Dhimbjet e muskujve

-Inflamacioni

-Kolitis

-Thonjë më të mirë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...