Për të shpëtuar nga antibiotikët, hani mjaltë! - Bota Sot
Për të shpëtuar nga antibiotikët, hani mjaltë!

Mjekësi alternative

Për të shpëtuar nga antibiotikët, hani mjaltë!

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 16:35
Ilustrim

Në vend të antibiotikëve, për të shpëtuar nga kolla përdorni mjaltin. Është provuar se në të shumtën e rasteve nevoja për ilaçe nuk është e menjëhershme dhe se gjëja e parë që mund të bëni është të hani një lugë mjalt.

Do ta shihni që brenda disa ditëve, kolla do të pakësohet deri në shërim të plotë. Gjithsesi, nëse simptomat vazhdojnë dhe gjendja përkeqësohet, marrja e antibotikëve mund të jetë e domosdoshme, por mjaltin mos e neglizhoni.

Falë përbërjes së tij, mjati bën të mundur parandalimin e të ftohtit dhe kollës.

Efektet anësore të antibiotikëve janë një problem i madh sot, prandaj edhe mjekët këshillojnë që përdorimi i tyre të reduktohet, aq më tepër kur nuk duhen marrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...