Receta për osteoartritin që lehtëson shpejt dhimbjet - Bota Sot
Receta për osteoartritin që lehtëson shpejt dhimbjet

Mjekësi alternative

Receta për osteoartritin që lehtëson shpejt dhimbjet

Më: 19 korrik 2019 Në ora: 16:01
Foto ilustrim

Kjo recetë për osteoartritin do t’ju ndihmojë që të lehtësoni shumë shpejt dhimbjet.

Me këtë përzierje të përgatitur në shtëpi, ju do të përmirësoni cilësinë e jetës tuaj në një kohë të shkurtër.

Përbërësit:

1 lugë gjelle trumzë

1 lugë gjelle rozmarinë

1 lugë gjelle nenexhik ose karamele mente

1 lugë gjelle sherebelë

1 litër ujë

Përgatitja:

Shtoni ujin në një tigan në një nxehtësi të lartë.

 Kur uji të vlojë, vendosni bimët: trumzë, rozmarinë, nenexhik dhe sherebelë. Ju mund të përdorni bimë të thata ose të freskëta. Lëreni në nxehtësi për 5 minuta.

 Hiqini nga zjarri dhe lërini të qëndrojnë për 15 minuta.

 Më pas vendosini në frigorifer për 15 minuta.

Përdorimi:

Pini 2 ose 3 gota në ditë për 3 javë rresht. Ju mund ta konsumoni të ftohtë ose të nxehtë, në varësi të dëshirave tuaja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat