Ky produkt i lirë në kuzhinë mund t’ju ndihmojë të eliminoni të çarat e thembrave - Bota Sot
Ky produkt i lirë në kuzhinë mund t’ju ndihmojë të eliminoni të çarat e thembrave

Mjekësi alternative

Ky produkt i lirë në kuzhinë mund t’ju ndihmojë të eliminoni të çarat e thembrave

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 19:25
Foto ilustrim

Këmbët e plasaritura janë shumë të mërzitshme dhe aspak të këndshme për syrin. Natyrisht, ju do të doni të shpëtoni prej tyre dhe t’i keni thembrat në gjendjen e tyre natyrore, por mund të duket e vështirë për ta bërë këtë. E pra, jo me këtë truk!

Ndonjëherë zgjidhja është kaq e thjeshtë saqë është e vështirë të besohet se do të funksionojë me të vërtetë. Ky është rasti me këtë zgjidhje për këmbë të plasaritura.

Ju nuk keni nevojë për pajisje ose produkte të shtrenjta, përderisa keni këtë përbërës të thjeshtë në kuzhinë. Po flasim për miell misri.

Pluhurosja është shumë efektive kundër atyre çarjeve të shëmtuara në këmbë dhe është gjithashtu shumë e lehtë për t’u përdorur.

Metoda e përdorimit të miellit të misrit: pluhurosni këmbët me miell misri para se të flini. Sigurohuni që çarjet janë të mbuluara në mënyrë adekuate me miell misri.

Pra vishni çorapet dhe shkoni në shtrat. Në mëngjes laje miellin e misrit dhe menjëherë më pas do të vini re se këmbët fillojnë të përmirësohen dhe të kthehen të lëmuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...