“Ujë detox” i mirë për shëndetin, disa kombinime për ta përgatitur - Bota Sot
“Ujë detox” i mirë për shëndetin, disa kombinime për ta përgatitur

Mjekësi alternative

“Ujë detox” i mirë për shëndetin, disa kombinime për ta përgatitur

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 07:40
Ilustrim

Uji detox është shumë i rëndësishëm si për të arritur që trupi të dobësohet gjithashtu edhe për shëndetin dhe gjendjen tuaj mendore.

Vendosni fruta dhe perime në shishe me ujë dhe lërini të veprojnë 30 minuta para se t’i pini.

Më poshtë ju sjellim disa kombinime mjaft të shëndetshme sa i përket ujit detox, i cili mund të bëhet me fruta dhe perime të ndryshme.

Limon, kastravec dhe mente- Shërben më së miri për të detoksikuar lëkurën tuaj.

Kanellë dhe mollë- Të dy këto përbërës, kanella dhe molla, ndihmojnë metabolizmin tuaj, për të djegur sa më shumë kalori.

Mango dhe xhinxher- Këto dy përbërës së bashku, mango dhe xhinxheri, lehtësojnë në mënyrë natyrale dhimbjen e kokës.  Herë tjetër në vend të ujit me aspirina, mund të bëni një kombinim të tillë për të lehtësuar dhimbjen e kokës.

Luleshtrydhe dhe kivi- I bën mirë shëndetit kardiovaskular, mbron sistemin imunitar, rregullon sheqerin në gjak dhe tretjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat