Parandaloni këtë sëmundje duke konsumuar dy filxhanë kafe në ditë

Mjekësi alternative

Parandaloni këtë sëmundje duke konsumuar dy filxhanë kafe në ditë

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 22:13
Ilustrim

Kafeja është pije e përditshme për shumë njerëz, sidomos për ata që e nisin ditën herët.

Disa studime kanë dalë në përfundimin se dy filxhanë kafeje në ditë ndikojnë në parandalimin e sëmundjes së parkinsonit.

Por si ndikon kafeja në trajtimin e parkinsonit?

Në një eksperiment rastësor të kontrolluar, pacientëve me parkinson u dhanë kafeinë me 2 filxhanë kafeje në ditë, dhe brenda tri javësh, u vunë re përmirësime të ndjeshme.

Ndaj, konsumimi i kësaj sasie kafeje do iu mbajë larg nga kjo sëmundje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat