Jeni me grip? Provoni këtë lloj madarine dhe harrojini antibiotikët - Bota Sot
Jeni me grip? Provoni këtë lloj madarine dhe harrojini antibiotikët

Mjekësi alternative

Jeni me grip? Provoni këtë lloj madarine dhe harrojini antibiotikët

Më: 18 tetor 2019 Në ora: 06:43
Ilustrim

E ku ka më mirë se të luftosh gripin pa ilaçe. Një ndër këto produkte është mandarina.

Sipas studimeve, mandarina jeshile është ndër agrumet më të mira e cila lufton gripin pa pasur nevojë për antibiotik.

Athtësia që kanë këto mandarina është shumë e mirë edhe për trajtimin e problemeve të mëlçisë dhe përmirësimin e tretjes.

Ato janë të përbëra nga shumë antioksidantë që gjenden edhe tek frutat e tjera.

Antioksidantët arrijnë të ulin kolesterolin e keq. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat