Mjaltin duhet ta përdorni më shumë në vjeshtë, ja arsyet - Bota Sot
Mjaltin duhet ta përdorni më shumë në vjeshtë, ja arsyet

Mjekësi alternative

Mjaltin duhet ta përdorni më shumë në vjeshtë, ja arsyet

Më: 25 tetor 2019 Në ora: 07:03
Ilustrim

Që mjalti është një nga produktet më të mira për shëndetin e njeriut, kjo nuk ka asnjë diskutim.

Por pse duhet që ta konsumoni më shumë gjatë muajve të vjeshtës?

Për alergjitë – mjalti heq simptomat e alergjive dhe forcon sitemin imunitar.

Për ftohje –vjeshta njihet si sezon ku mbizotërojnë gripi dhe viruset.

Infeksionet e traktit respirator – nëse keni ftohje të thellë apo ndonjë infeksion të mushkërive, përdorni mjaltin për trajtim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat