Tre produktet që iu heqin kilet e tepërta, thjesht përziejini - Bota Sot
Tre produktet që iu heqin kilet e tepërta, thjesht përziejini

Mjekësi alternative

Tre produktet që iu heqin kilet e tepërta, thjesht përziejini

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 20:13
Ilustrim

Heqja e kileve të terpërta nga trupi është një sfidë e vështirë. Dietologët sugjerojnë përzierjen e tre produkteve për t’ia arritur qëllimit.

Gjërat që ju duhen: 4 lugë gjelle mjaltë, 2 lugë çaji kanellë, 500 mililitër ujë.

Udhëzimet:

Përzieni kanellën me ujë të vluar dhe më pas lereni të ftohet. Shtojeni mjaltin pasi të jetë ftohur uji me kanellë, mos e shtoni nëse pija është ende e nxehtë, sigurohuni që të jetë e ftohur.

Pijeni para se të flini çdo ditë dhe në mëngjes kur të zgjoheni. Mos pini më shumë se gjysmë filxhani përnjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat