Duar të dëmtuara nga i ftohti, ilaçi natyral që gjithmonë t’i keni të qeta - Bota Sot
Duar të dëmtuara nga i ftohti, ilaçi natyral që gjithmonë t’i keni të qeta

Mjekësi alternative

Duar të dëmtuara nga i ftohti, ilaçi natyral që gjithmonë t’i keni të qeta

Më: 20 janar 2020 Në ora: 16:52
Ilustrim

Duart dhe buzët janë sigurisht pjesët e trupit më të prekura nga të ftohtit. Provojeni këtë metodë natyrale për të pasur lëkurën e butë si mëndafsh dhe mos të vuani nga të plasariturat.

E nevojshme pë këtë ilaç natyral është: 1 lugë gjelle mjaltë, 1 lugë kafe dhe në fund krem hidratues.

Përziejmë mjaltin dhe kafen në duar, pas rreth tre minutash lajini dhe thajini lekurën  duarve. Pastaj masazhoni duart tuaja me hidratues. Rezultati: duart tuaja do jenë njësoj si lëkuyra e bebeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat