Pija magjike që ju ndihmon të humbni 20 kg në një muaj - Bota Sot
Pija magjike që ju ndihmon të humbni 20 kg në një muaj

Mjekësi alternative

Pija magjike që ju ndihmon të humbni 20 kg në një muaj

Më: 3 shkurt 2020 Në ora: 15:55
Ilustrim

Kur dëshironi të humbni peshë është e rëndësishme ta bëni atë gradualisht dhe me një dietë specifike për tu ndjekur në mënyrë skrupuloze.

Shumë njerëz në këto momente mendojnë për metoda natyrore për t’i ndihmuar ata në këtë aventurë. Kjo është arsyeja pse vendosëm të tregojmë recetën për një pije me të vërtetë të frikshme të djegies së dhjamit.

Përbërësit që fshihen pas kësaj pije janë farat e limonit dhe chia të cilat përveç që ju ndihmojnë të humbni peshë, do të jenë të dobishme në parandalimin e shfaqjes së gripit dhe sëmundjeve të tjera sezonale.

Po cilat janë përfitimet e kësaj pije përveç humbjes së peshës.

Zhduk fryrjen.

Zhduk toksinat.

Eleminon dhjamin

Ul kaloritë

Është një ushqim alkalik që favorizon prodhimin e lëngjeve të stomakut.

Rregullon funksionimin e zorrëve.

Heq toksinat.

Shpejton metabolizmin

Promovon një ndjenjë të ngopjes.

Si të përgatisni pijen që djeg yndyra

Përbërësit:1 lugë gjelle fara chia

Lëngu i një 1 limoni

Një gotë e gjysmë ujë

1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Hidh farat chia në ujë për një orë. Pas kësaj kohe, shtoni lëngun e limonit dhe mjaltin. Vendosni përzierjen në blender dhe fikeni sa më shpejt që të keni marrë një përzierje homogjene.

Pija konsumohet më pas në mëngjes për 30 ditë, duke ndihmuar kështu metabolizmin për të shpejtuar të gjitha proceset. Mos harroni se është gjithmonë thelbësore ta kombinoni me një dietë të shëndetshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat