Vaksina kundër Coronavirusit mund të marrë deri në 18 muaj që të zbulohet dhe testohet - Bota Sot
Vaksina kundër Coronavirusit mund të marrë deri në 18 muaj që të zbulohet dhe testohet

Mjekësi alternative

Vaksina kundër Coronavirusit mund të marrë deri në 18 muaj që të zbulohet dhe testohet

Më: 19 shkurt 2020 Në ora: 10:39
Foto ilustrim

Nëse jeni duke shpresuar për gjetjen e ilaçit shërues të Coronavirusit, Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dalë me lajme të këqija

Drejtori i Përgjithshëm, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë të martën ka thënë se vaksina kundër virusit është larg së paku një vit që të zbulohet, shkruan CNN.

Ai ka shtuar se vaksina do të mund të kishte efekt vetëm në “mos përkeqësimin e gjendjes”.

“Është një dritare e një mundësie e cila nuk duhet të humbëset”.

Zbulimi dhe testimi i kësaj vaksine është thënë se do të marrë kohë nga 12 deri në 18 muaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat