Shërimi për kancerin është shkruar për ju në – zorrë

Mjekësi alternative

Shërimi për kancerin është shkruar për ju në – zorrë

Më: 1 mars 2020 Në ora: 17:56
Foto ilustrim

Bakteret në zorrë ndikojnë nëse kanceri do të shkatërrohet te pacienti gjatë imunoterapisë.

Qëllimi i imunoterapisë është forcimi i aftësive mbrojtëse të trupit për të luftuar tumoret.

Pacientët me florë më të pasur të zorrëve gjatë imunoterapisë janë përgjigjur më mirë ndaj trajtimit, sipas një studimi të botuar në revistën ‘Sciences’.

Një nga studimet e Qendrës Kërkimore të Kancerit ‘Gustav Rusi’ vërtetoi se pacientët që pinin antibiotikë kishin dëmtuar florën e zorrëve dhe terapia kishte më pak efekt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat