Disa mënyra për ta përmirësuar imunitetin tuaj

Mjekësi alternative

Disa mënyra për ta përmirësuar imunitetin tuaj

Më: 6 mars 2020 Në ora: 23:07
Foto ilustrim

Me të ardhur fundi i vitit të gjithë interesohen që të gjejnë tableta si tentativë për ta mbajtur të ftohurit dhe viruset larg.

Është me rëndësi që përveç hapave ju ta mbani “gardën” tip-top.

Ngrënia e mirë, fjetja dhe pastrimi i rregullt i duarve janë mënyra ndihme që trupi ta rris mundësinë që t’i luftojë infeksionet.

Por ka edhe mënyra të tjera për ta shtuar mekanizmin e mbrojtjes së trupit.

Konsumimi i ushqimeve të djegsha

Pirja e çajit të gjelbër

Flini mjaftueshëm

Reduktoni stresin

Ngrohuni sa duhet

Pini sa më shumë ujë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat