Katër produkte që ju mbajnë larg nga gripi

Mjekësi alternative

Katër produkte që ju mbajnë larg nga gripi

Më: 10 mars 2020 Në ora: 21:40
Ilustrim

Shumë persona vuajnë nga gripi në këtë stinë. Në këtë kohë duhet të ruheni shumë, por ndonjëherë është e pashmangshme.

Një dietë e shëndetshme dhe mënyra e jetesës luajnë një rol të madh në ruajtjen e imunitetit.

Lëndët ushqyese si hekuri, zinku, seleni dhe flavonoidet e bimëve janë thelbësore për një sistem të fortë imunitar.

Katër produkte mund të ndihmojnë në forcimin e mbrojtjes suaj: çaji, erëzat, boronica dhe kosi. Përveç ushqimit të rregullt, sigurohuni që të flini mjaftueshëm, shkruan noa. Sistemi imunitar dhe trupi shërohen duke pushuar dhe fjetur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat