Qepët e kuqe: Të pazëvendësueshme për trajtimin e kësaj sëmundje - Bota Sot
Qepët e kuqe: Të pazëvendësueshme për trajtimin e kësaj sëmundje

Mjekësi alternative

Qepët e kuqe: Të pazëvendësueshme për trajtimin e kësaj sëmundje

Më: 18 korrik 2020 Në ora: 22:53
Foto ilustrim

Qepët e kuqe përmbajnë shumë vitamine dhe minerale, përfshirë kalciumin, magnezin, kaliumin, vitaminat C,K etj.

Ato e mbajnë trupin të shëndetshëm dhe ndihmojnë në parandalimin e shumë sëmundjeve. Qepët e kuqe janë shumë të shëndetshme kur gatuhen, mirëpo më të shëndetshme janë pa i gatuar.

Në rast se keni probleme me tiroidet në qafë, qepët do të jenë shërimi juaj!

Dr. Igor Knjazkinfrom nga Petersburg, është ai që e ka zbuluar një recetë, ku thotë se në mbrëmje para gjumit duhet të preni një qepë të kuqe në atë mënyrë që lëngu të rrjedh nga ajo.

Me një gjysmë qepe e bëni masazh qafën rreth gjëndrës tiroide dhe pasi ta përfundoni këtë duhet të flini, por pa e pastruar qafën.

Kjo për shkak se lëngu i qepës e jep efektin e vet gjatë natës!

Përpos kësaj, qepët kanë edhe efekte tjera në pastrimin e ajrit, pastrimin e gjakut, vrasjen e patogjeneve dhe baktereve etj. E këto do të thonë se do të keni lëkurë të pastër, gjak të pastër dhe asnjë baktere në organizmin tuaj!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat