Çaji i gjelbër parandalon dëmtimin e dhëmbëve - Bota Sot
Çaji i gjelbër parandalon dëmtimin e dhëmbëve

Mjekësi alternative

Çaji i gjelbër parandalon dëmtimin e dhëmbëve

Më: 25 nëntor 2017 Në ora: 13:26
Foto ilustrim

Për ju që keni probleme me dhëmbë, dhe pasta e dhëmbëve nuk ka efektin e dëshiruar, është gjetur një zgjidhje e re.

Formula e re me bazë çajin e gjelbër, mund të lehtësojë dhe të parandalojë dhimbjet.

Erozioni është shkaku i zakonshëm i dhimbjes ose problemeve të ndryshme të dhëmbëve.

Tani shkencëtarët kanë shpikur një pastë të re, të bërë me ekstrakt nga çaji i gjelbër që mund të zgjidhë këtë problem dhe të ndihmojë në parandalimin e dëmtimit të dhëmbëve.

Cui Huang nga Universiteti i Wuhan në Kinë dhe kolegët e tij, donin të trajtonin ndjeshmërinë dhe të luftonin bakteret në të njëjtën kohë prandaj erdhën me këtë produkt.

Përbërësit e çajit të gjelbër gjithashtu veprojnë si një freski natyrore për frymëmarrjen, sipas Dr. Tim Bond nga grupi shëndetësor “The Tea Advisory Panel”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test