Ja pijet që na dobësojnë shpejt dhe shëndetshëm - Bota Sot
Ja pijet që na dobësojnë shpejt dhe shëndetshëm

Mjekësi alternative

Ja pijet që na dobësojnë shpejt dhe shëndetshëm

Më: 12 dhjetor 2017 Në ora: 14:39
Pijet

E Mënyrat e dobësimit janë të shumta, por kurrë nuk e kemi ditur se dhe pijet japin efekt për tu dobësuar, dhe shpejt madje.

Ja disa nga pijet që ju ndihmojnë të humbsni peshë shpejt dhe shëndetshëm:

Lëngje perimesh

Përveç se kanë shumë efekte tjera të mira, lëngjet nga perimet gjithashtu ndihmojnë në humbjen e peshës, pasi janë në gjendje të shkrijnë yndyrën nga trupi ynë.

Janë të njohura si mënyra më e sigurtë për humbje të peshës. Gjithashtu këto lëngje mund të baraspeshojnë nivelin e hormoneve, të kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak dhe të rregullojnë metabolizmin.

Lëngje frutash si boronicë dhe dardhë

Përveç faktit që janë të shijshme, janë dhe të pasura me vitamina dhe minerale.

Kafja e zezë

Ka një numër të madh të efekteve të mira dhe të shëndetshme. Përmban antioksidant të lartë dhe lufton sëmundje të kancerit.

Çaji i gjelbër

Përdoret për vite me rradhë, dhe njëri nga përfitimet është dhe humbja e peshës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test