Metodat efektive për uljen e tensionit të lartë të gjakut - Bota Sot
Metodat efektive për uljen e tensionit të lartë të gjakut

Mjekësi alternative

Metodat efektive për uljen e tensionit të lartë të gjakut

Më: 17 janar 2018 Në ora: 13:55
Foto ilustrim

Tensioni i lartë i gjakut prek një në tre të rritur për arsye nga më të ndryshmet, duke filluar nga gjenetika deri te stresi.

Ilaçet mund të ndihmojnë për ta mbajtur atë në kontroll, por ka edhe mënyra tjera natyrale që janë provuar shkencërisht se ndihmojnë  uljen e tensionit.

-Stërvitja

-Ruani qetësinë

-Kufizoni konsumin e kafes dhe alkoolit

-Pini më shumë çaj

-Hani boronica

-Shtoni kos në dietë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test