Shëroni reumatizmin me raki, ja receta - Bota Sot
Shëroni reumatizmin me raki, ja receta

Mjekësi alternative

E premte, 19 tetor 2018

Shëroni reumatizmin me raki, ja receta

Më: 14 mars 2018 Në ora: 19:33
Foto Ilustrim

Mjekësia popullore po na magjeps gjithnjë e më shumë çdo ditë. Shumë njerëz në pamundësi për t’u mjekuar me medikamente farmaceutike të kushtueshme, zgjedhin t’i drejtohen mjekësisë popullore.

Reumatizma është një problem prej të cilit vuajnë shumë njerëz dhe për trajtimin e saj ju sjellim një recetë vetëm me dy përbërës. Me bazë rakinë, kjo kurë natyrale është shumë efektive për të shëruar infamacioni dhe reumatizmën.

Përbërësit:

1 litër raki, 1 degë rozmarinë

Përgatitja:

Shtoni rozmarinë në një litër raki dhe lëreni atë të përgatitet për rreth një muaj në temperaturë dhome. Pas një muaji, ju mund të filloni ta përdorni këtë ilaç pasi e keni kulluar.

Konsumoni një filxhan kafeje çdo mëngjes përpara se të hani. Ju gjithashtu mund ta përdorni atë për të lyer nyjet apo zonat ku ndjeni dhimbje.

Inflamacioni dhe dhimbja do të zhduken brenda disa ditëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test