Dy antibiotikë natyral për një shëndet më të mirë - Bota Sot
Dy antibiotikë natyral për një shëndet më të mirë

Mjekësi alternative

E diel, 18 nëntor 2018

Dy antibiotikë natyral për një shëndet më të mirë

Më: 4 maj 2018 Në ora: 08:02
Hudhra

Pa marrë parasysh sa punoni në forcimin e sistemit imun, shpesh vjen deri te infeksionet.

Më poshtë gjeni dy antibiotikë natyralë që janë zëvendësim tejet i mirë për antibiotikët që jeni mësuar t’i blini.

Hudhra

E pëlqejmë në gjellë, në formë të pluhurit, dhe të papërpunuar në sallatë. Aroma dhe shija e fortë shndërrohen në erëza derisa ka edhe shumë veti tjera të fuqishme shëruese. Hudhra është antibiotik i fortë që nuk dëmton bakteret e dëmshme. Ngadalëson rritjen e baktereve dhe me sukses ndikon kundër gripit dhe ftohjes.

Specat djegës

Specat djegës kombinohen mirë te secila gjellë, e po ashtu edhe në mjekësinë popullore. Në mjekësinë kineze njihen si analgjetikë kundër dhimbjeve dhe ka efekt antibakterial.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test