Gjethja e ullirit kundër gripit të derrit - Bota Sot
Gjethja e ullirit kundër gripit të derrit

Mjekësi alternative

E mërkurë, 17 tetor 2018

Gjethja e ullirit kundër gripit të derrit

Më: 8 maj 2018 Në ora: 19:25

Gjethja e ullirit kundër gripit të derrit] Shkencëtarët japonezë kanë botuar rezultatet e studimit të veprimit antivirusal të hidroksitirozolit në lloje të ndryshme të virusit të gripit, duke përfshirë edhe H1N1 (i ashtuquajtur grupi i derrit).

Hidroksitirozoli ka shkaktuar ndryshime në ndërtimin e qelizave të virusit dhe e ka ndalur aktivitetin e të gjitha tipave të virusit të gripit në të cilët është testuar.

Gjethja e ullirit është burimi i pasur natyral i hidroksitirozolit dhe oleuropeinës, kompozime polifenole me aktivitet të fortë .Për këtë arsye kundër të gjitha llojeve të virozës dhe gripit sugjerohet konsumimi i çajit apo kapsulave me ekstraktin e gjethes së ullirit, që mund të gjenden në barnatoret tona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test