Vetëm një gotë nga kjo pije dhe nuk do ankoheni dot nga mëlçia! - Bota Sot
Vetëm një gotë nga kjo pije dhe nuk do ankoheni dot nga mëlçia!

Mjekësi alternative

E hënë, 19 nëntor 2018

Vetëm një gotë nga kjo pije dhe nuk do ankoheni dot nga mëlçia!

Më: 28 qershor 2018 Në ora: 16:40
Foto ilustrim

Mëlçia është një organ në trupin e njeriut që shumica e njerëzve harrojnë të kujdesen.

Nëse vuani nga Hepatiti C, është e nevojshme të mbroni mëlçinë nga dëmtimet e mëtejshme.

Hepatiti C është shkaku kryesor i sëmundjes ekstreme të mëlçisë (cirroza) dhe kancerit të mëlçisë të cilat të dyja mund të jenë vdekjeprurëse.

Ka shumë ushqime që mund të ndihmojnë pastrimin e mëlçisë natyrisht duke stimuluar aftësinë e saj natyrale për të pastruar mbeturinat toksike brenda trupit.

Ja një përzierje që funksionon:

Përbërësit:

Lëng limoni

Lëng portokalli

Mente të freskët

1 litër ujë

Mjaltë organik

Përgatitja:

Vendosni ujin në një tenxhere dhe ngroheni derisa të valojë. Shtoni gjethet e mentes dhe valojeni për 5 minuta të tjera. Hiqeni atë nga zjarri lëreni të ftohet për disa minuta pastaj shtoni limonin dhe lëngun e portokallit. Trazojeni dhe në fund hidhni mjaltin, shkruan shije.al. Konsumoni këtë përzierje të ftohtë ose të ngrohtë. Ajo pastron mëlçinë tuaj dhe ndërkohë gjithmonë sigurohuni që të hani ushqime të shëndetshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test