Shmangni problemet e lëkurës duke ndryshuar zakonet e të ngrënit - Bota Sot
Shmangni problemet e lëkurës duke ndryshuar zakonet e të ngrënit

Mjekësi alternative

E diel, 18 nëntor 2018

Shmangni problemet e lëkurës duke ndryshuar zakonet e të ngrënit

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 11:23
Foto ilustrim

Lëkura është organi më i madh në trupin e njeriut, kështu që ajo tregon shumë për mënyrën e jetesës dhe gjendjen e trupit.

Ajo është gjëja e parë që tregon nëse keni ndonjë problem në trup.

Shikoni më poshtë disa nga problemet e lëkurës të cilat lidhen me ushqime specifike.

Buka e thekur ndikon në plakjen e parakohshme të lëkurës  

Qumështi bën që të keni akne në fytyrën tuaj 

Ushqimet e djegëta bëjnë që të keni kapilarë në fytyrë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test