Perimet, frutat dhe peshku bëjnë trurin më të freskët - Bota Sot
Perimet, frutat dhe peshku bëjnë trurin më të freskët

Mjekësi alternative

E shtunë, 20 tetor 2018

Perimet, frutat dhe peshku bëjnë trurin më të freskët

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 00:46
Ilustrim

Për ta vënë atë në kontekst, një reduktim i vëllimit të trurit prej 3.6ml është i barabartë me një vit të plakjes.

Autori i studimit Dr Meike Vernooij, nga Universiteti Erasmus, Roterdam, tha se njerëzit me vëllim më të madh të trurit janë treguar në studime të tjera për të pasur aftësi më të mira njohëse.

Duke pasur një dietë të shëndetshme në përgjithësi është kritike, me asnjë grup ushqimi që ndihmon për të parandaluar rënien njohëse, shton hulumtimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test