Ujë dhe kripë për këmbët e lodhura - Bota Sot
Ujë dhe kripë për këmbët e lodhura

Mjekësi alternative

Ujë dhe kripë për këmbët e lodhura

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 07:40
Foto ilustrim

Bashkimi i kripës dhe ujit të ngrohtë mund të bëjë magji për këmbët e lodhura.

Si të veproni:

Mbusheni një kovë me ujtë të ngrohtë, pastaj aty hidhni dy lugë gjelle me kripë të trashë. Mbani këmbët aty për 15-20 minuta dhe pastaj i vendosni në një kovë tjetër me ujë të ftohtë.

Do të vëreni menjëherë freskinë dhe rahatinë e këmbëve tuaja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...