Shalqiri sjell dy të mira për trupin tuaj - Bota Sot
Shalqiri sjell dy të mira për trupin tuaj

Mjekësi alternative

Shalqiri sjell dy të mira për trupin tuaj

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 09:31
Foto ilustrim

Nuk ka asgjë më freskuese se sa një copë shalqi në ditët e nxehta të verës.

Shalqiri duhet të konsumohet edhe për vlerat e larta ushqyese si dhe përfitimet e jashtëzakonshme që dhuron ai për trupin dhe shëndetin tuaj.

Lexoni më poshtë dy të mira nga shalqiri:

Sistemi imunitar forcohet

Përqendrimi i lartë i vitaminës C tek shalqiri i jep shtysë sistemit tonë për t’i shndërruar qelizat e “bardha” në qeliza luftarake të forta.

Rritje të energjisë

Ky frut është i pasur me vitamina të grupit B, të cilat janë konsideruar vitaminat themelore për prodhimin e energjisë (mes të cilave vitaminën B1 dhe vitaminën B6). Shalqiri ka përqendrim të lartë të potasit dhe magnezit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...