Lemoni mund të ulë rrezikun e prekjes nga kanceri - Bota Sot
Lemoni mund të ulë rrezikun e prekjes nga kanceri

Mjekësi alternative

Lemoni mund të ulë rrezikun e prekjes nga kanceri

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 20:55
Foto

Një dietë e pasur me fruta dhe perime mund të ndihmojë në parandalimin e disa kacereve.

Disa studime kanë gjetur se personat që konsumojnë pemë dhe perime kanë mundësi të pakta që të preken nga kanceri.

Në tubat testues , shumë komponime nga limon kanë vrarë qelizat e kancerit.

Megjithatë, shumë gjëra mund të vrasin kancerin në një provë, dhe kjo nuk do të thotë se ata do të punojnë në të njëjtën mënyrë në të gjithë trupat e njerëzve.

Disa studiues mendojnë se komponimet e bimëve të gjetura nga limoni, mund të kenë efekte kundër kancerit. Megjithatë, kjo hipotezë ka nevojë edhe për hetime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...