Me hudhër mund të mbroheni nga disa sëmundje - Bota Sot
Me hudhër mund të mbroheni nga disa sëmundje

Mjekësi alternative

Me hudhër mund të mbroheni nga disa sëmundje

Më: 29 nëntor 2018 Në ora: 07:50
Foto ilustrim

Hudhra është një bimë e jashtëzakonshme dhe ka fuqi anti-bakteriale, parandalon të ftohtin, arteriosklerozën, sëmundjet e veshkave dhe forcon kapilarët e gjakut.

Në mjekësinë kineze, hudhra përdoret për një shërim total të trupit.

Në mëngjes fusni në gojë një thelpi hudhër, mbajeni në gojë për 30 minuta.

Pështyma, bashkë me përbërësit e dobishëm të hudhrës, hyn në gjak, pastron kapilarët dhe nyjet limfatike.

Ndërkohë, hudhra ul gjakderdhjen orale dhe forcon mishrat e dhëmbëve.

Më pas hidheni pjesën e mbetur nga hudhra dhe lani dhëmbët. Nëse ende ndjeni në gojë shijen e saj, fusni një kokërr kafeje apo pak majdanoz. Disa gllënjka qumësht, do e heqin tërësisht nga goja juaj erën e pakëndshme të hudhrës.

Pse përfitoni nga kjo?

-pastron në mënyrë të përsosur gjakun

-ul ndjesinë e urisë

-pengon gripin dhe sëmundje të tjera respiratore

-përmirëson në mënyrë të shkëlqyer imunitetin

-kuron aneminë

-shërim kundër bronkitit të vazhdueshëm

-sjell përfitime për veshkat dhe fshikëzën

-i bën lëkurën dhe poret të buta dhe të lëmuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...