Ushtrimet intensive që ju ndihmojnë të keni një trup perfekt brenda pak ditëve - Bota Sot
Ushtrimet intensive që ju ndihmojnë të keni një trup perfekt brenda pak ditëve

Mjekësi alternative

Ushtrimet intensive që ju ndihmojnë të keni një trup perfekt brenda pak ditëve

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 07:58
Foto

Përpiquni dhe këtë miniprogram përfundojeni në kohën prej 5 minutave. Trupi juaj një ditë do të jetë perfekt.

Ditët e vikendit janë koha kur të gjithë stërvitësit seriozë do të duhej të testonin formën e tyre dhe të ndiqnin rezultatet e avancimit.

Ky test specifik është i bazuar në tri lëvizje të cilat kërkojnë forcë, qëndrueshmëri, shpejtësi, ndërsa për forcën vullnetit është e tepërt të flitet.

“Do t’i ushtroni këmbët, duart, shpinën, ndërkaq do të kenë dobi edhe mushkëritë tuaja”, thotë Tod Durkin, autor i publikimit të fitnesit “The IMPACT! Body Plan”.

Kur të përfundoni këtë program, trupi juaj do të jetë plotësisht i mbuluar me djersë ndërkaq rezervat e energjisë do të jenë në minimum.

Aplikoni 3 seri nga 10 ngritje të mundimshme, 10 pompa roling dhe hapa lateralë në gjatësi prej 10 metrash (ushtrimet mund t’i shihni në tri video në vijim) në dy drejtime pa pauzë.

Qëllimi juaj duhet të jetë që programin ta përfundoni në afat prej 5 minutash.

Kini kujdes teknikën e ekzekutimit të ushtrimit edhe pse keni afat kohor që t’i përfundoni

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...