Dalin fotot e para të iPhone XI me kamerë të trefishtë - Bota Sot
Dalin fotot e para të iPhone XI me kamerë të trefishtë

Mobile

Dalin fotot e para të iPhone XI me kamerë të trefishtë

Më: 8 janar 2019 Në ora: 09:07
Foto ilustrim

Gjenerata e ardhshme e iPhoneve duket se ka tre kamera prapa saj.

Një rrjedhje e re do të tregojë pjesën e prapme të brezit të ardhshëm të iPhone.

Ndërsa duket se pjesa tjetër nuk ka ndryshuar shumë, dukshëm shihet se ka ndryshime te kamera, e cila duket se ka fituar shumë.

Në vend të dy kamerave tani janë instaluar tre kamera.

Informacioni rreth dizajnit të ” iPhone XI” vjen nga eksperti i njohur Steve Hemmerstoffer, i quajtur “OnLeaks”. Ky zakonisht ka burime të mira nga furnizuesit e Apple, por ai gjithashtu pranon se është një “rrjedhje e hershme” dhe dizajni është ende në fazën e gjykimit. Rrjedhimisht mund të ndryshojë derisa prezantimi, i cili zakonisht zhvillohet në vjeshtë, është ende i larg.

Është e paqartë se çfarë do të shërbejë lenta e tretë e kamerës. Apple mund t’i përdorë ato për të zgjeruar funksionin e saj të zmadhimit optik në një fazë të tretë, të ngjashme me Huawei .

Sidoqoftë, rregullimi i moduleve të kamerës është shumë i ngjashëm me atë të Huawei Mate 20 Pro. Në mes të nëntorit Bloomberg raportoi gjithashtu se Apple po punon në një modul lazer për kamerën e tij. Ky sensor i ashtuquajtur “TrueDepth” duhet të jetë në gjendje të lexojë informacionin e thellësisë në mënyrë të besueshme dhe kështu të mundësojë funksione të përmirësuara të realitetit të shtuar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...