Nokia 6.2, pajisja e parë e kompanisë më 2019 - Bota Sot
Nokia 6.2, pajisja e parë e kompanisë më 2019

Mobile

Nokia 6.2, pajisja e parë e kompanisë më 2019

Më: 11 janar 2019 Në ora: 07:51
Nokia 6.2

Me fillimin e vitit të ri kanë nisur edhe përgatitjet e prodhuesve të telefonave për valën e re të pajisjeve. Këtu përjashtim s’bën as HMD Global.

Kompania duket se ka gati pasuesin e Nokia 6.1, që do të quhet Nokia 6.2.

Sipas “GSMArena”, telefoni do të ketë ekran 6.2-inçësh, procesor Snapdragon 632 dhe 4 ose 6 GB RAM. Kamera kryesore e telefonit do të jetë 16 MP.

Pajisja pritet të debutojë në Kinë gjatë janarit ose shkurtit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...