Nokia 9 PureView mund të lansohet në fund të këtij muaji - Bota Sot
Nokia 9 PureView mund të lansohet në fund të këtij muaji

Mobile

Nokia 9 PureView mund të lansohet në fund të këtij muaji

Më: 12 janar 2019 Në ora: 15:06
Nokia 9 PureView

Nokia 9 PureView është përfolur për një kohë të gjatë, por më në fund duket të jetë afër, me thashethemet e fundit që raportojnë se mund të lansohet para fundit të janarit.

Kjo është sipas burimeve në “kanalin e shpërndarjes së Nokia”, të cilët folën me 91mobiles.

Burimet thonë se Nokia 9 PureView do të lansohet në një ngjarje në Dubai në fund të janarit dhe se do të lansohet në nivel global. Një burim i veçantë me sa duket konfirmoi gjithashtu të njëjtën gjë për ueb faqen,.

Nëse kjo është e vërtetë atëherë lansimi do të ishte pak më herët se sa pritej, me një thashetheme të mëparshme duke vënë lansimin në MWC 2019, në fund të shkurtit.

Nokia 9 PureView është përfolur të ketë pesë kamera në anën e pasme, një aparat fotografik përballë me dy lente, një skaner të gjurmëve të gishtave në ekran dhe fuqi premium.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...