Nokia 9 PureView me pesë kamera pritet të lansohet këtë muaj - Bota Sot
Nokia 9 PureView me pesë kamera pritet të lansohet këtë muaj

Mobile

Nokia 9 PureView me pesë kamera pritet të lansohet këtë muaj

Më: 12 janar 2019 Në ora: 23:06
Nokia 9 PureView

Së fundmi është raportuar shumë për Nokian e re të HMD Globalit, i cili pritet të vijë me pesë kamera.

Tani, sipas një raporti të ri thuhet se Nokia i ardhshëm do të lansohet më vonë këtë muaj në Dubai. Kjo informatë thuhet se është zbuluar nga burimet e brendshme të kompanisë HMD Global, shkruan neowin. Nokia 9 PureView, po ashtu, thuhet se do të lansohet muajin tjetër edhe në Indi së bashku me disa pajisjet tjera të brendit Nokia.

Sa i përket çmimit, Nokia 9 PureView thuhet se do të kushtojë rreth 850 dollarë, çmim i përafërt me modelin për Evropë – Nokia 8 Sirocco i cili kushtonte rreth 860 dollarë ndërsa më vonë në Amazon ai shitej me çmim më të ulët prej 528 dollarë.

Kujtojmë se Nokia 9 PureView pritet të vijë me procesor Snapdragon 845, 6 GB RAM memorie dhe 128 GB memorie të brendshme, lentet e pesë kamerave në pjesën e pasme me optikën ZEISS, ekranin 5.99-inç HDR10 me rezolucion prej 2K, skanerin për gishta nën-ekran, sistemin operativ Android Pie nën programin Android One, si dhe baterinë do të mundë ta mbush me Wireless.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...