Telefonët e rinj Motorola janë për ata që nuk duan të shpenzojnë 1,000 dollarë për një smartfon - Bota Sot
Telefonët e rinj Motorola janë për ata që nuk duan të shpenzojnë 1,000 dollarë për një smartfon

Mobile

Telefonët e rinj Motorola janë për ata që nuk duan të shpenzojnë 1,000 dollarë për një smartfon

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 12:03
Foto

Debutimi i kësaj linje vjen pak javë përpara startit të Kongresit Mobil Botëror. Moto G7 është një linjë buxhetor dhe Kongresi fokusohet kryesisht tek flagshipët.

Linja e re fillon nga 199 dollarë për modelet bazë. Vjen i disponueshëm në katër variante: G7, G7 Play, G7 Power dhe G7 Plus.

Modeli Plus sjell disa efekte kamere të marra nga linja Moto Z. Telefoni del në shitje sot në Brazil dhe Meksikë dhe së shpejti në Evropë, Australi dhe Amerikën Latine.

Telefoni ka kamër 16-megapiksel të dyfishtë dhe stabilizim optik. Sakaq modeli i katërt bazë ka ekran 6.2-inç, 12-megapiksel kamër dhe bateri 3,000 mAh.

Në zemër të tij fshihet një procesor Snapdragon 632 dhe kosto 299 dollarë. G7 Power ka të njëjtat specifika por jo kamër të dyfishtë dhe kushton 249 dollarë.

G7 Play është më i liri prej 199 dollarësh dhe ka ekran 5.7-inç dhe kamër 13-megapiksel. Motorola është marka e cila prodhon telefonë për ata që thonë për flagshipët: “Çmë duhet i gjithë ky telefon?”

Prandaj nëse nuk dëshironi të shpenzoni 1,000 dollarë për një telefon do të dini ku të drejtoheni. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...