Google Pixel, telefoni me rritjen më të shpejtë në tregun amerikan - Bota Sot
Google Pixel, telefoni me rritjen më të shpejtë në tregun amerikan

Mobile

Google Pixel, telefoni me rritjen më të shpejtë në tregun amerikan

Më: 13 shkurt 2019 Në ora: 13:21
Foto

Tani jemi në versionin 3 të kësaj pajisjeje Android, me numrin 4 që thuhet se është rrugës për këtë vit dhe duket se popullariteti i Google Pixel do të vazhdojë të rritet, me atë që tani është renditur si marka me më  së shumti rritje në Amerikë, për tremujorin e katërt të vitit 2018.

Hulumtimet e reja, të kryera nga faqja e internetit Strategy Analytics tregojnë se Google Pixel i tejkaloi të gjithë rivalët e tyre, duke përfshirë Apple dhe Samsung.

Kjo është edhe më mbresëlënëse, sepse siç tregojnë raportet e mëparshme, tregu i shitjeve të telefonave, në tërësi, është në rënie.

Strategy Analytics thotë se arsyeja pse konsumatorët po blejnë Google Pixel, në veçanti, është se po kërkojnë diçka të re, por gjithashtu ndoshta se teknologjia e zgjuar që është e ndërtuar në sistemet e tyre të kamerave po i tërheq vëmendjen njerëzve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...