Edhe ‘Apple’ me telefona të palosshëm, ja një skicë e tyre - Bota Sot
Edhe ‘Apple’ me telefona të palosshëm, ja një skicë e tyre

Mobile

Edhe ‘Apple’ me telefona të palosshëm, ja një skicë e tyre

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 19:35
Foto ilustrim

Meqenëse Samsung lansoi idenë e smartfonëve të palosshëm, duket se as Apple nuk dëshiron të mbesë mbrapa për nga teknologjia.

Një patentë aplikimi, e paraqitur nga një inxhinier i Apple me bazë në Kupertino sugjeron që kompania mund të eksperimentojë me dizajne të shumta për iPhone të palosshëm.

Skicat në patentën e aplikimit tregon se Apple do ketë në konsideratë që t’i bëjë të palosshëm si dizajnin e brendshëm, ashtu edhe atë të jashtëm.

Ndërsa disa nga dizajnet në patentën aplikuese të Apple tregojnë një pajisje praktike, ato janë thjesht ide konceptuale dhe nuk duhet të merren si prova përfundimtare të prodhimit të iPhone të palosshëm.

Ndiqini skicat e telefonave të palosshëm në fotografitë e mëposhtme. 

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...