Xiaomi Mi 9 SE telefoni i parë me çip Snapdragon 712 - Bota Sot
Xiaomi Mi 9 SE telefoni i parë me çip Snapdragon 712

Mobile

Xiaomi Mi 9 SE telefoni i parë me çip Snapdragon 712

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 18:04
Xiaomi Mi 9 SE

Xiaomi Mi 9 ishte ylli i paraqitjes së sotme të kompanisë kineze, por një tjetër telefon u shfaq në këtë ngjarje.

Xiaomi Mi 9 SE (Special Edition) u prezantua gjithashtu dhe ai është modeli i parë botëror me çipin Snapdragon 712.

9 SE është pak më i vogël se modeli i premium - ka një panel 5.97-inç AMOLED me një panel në rënie dhe një kornizë pak më të trashë. Snapdragon 712 çiftëzohet me 6GB RAM dhe 64GB ose 128GB hapësirë të ruajtjes.

Kamera kryesore e pasme ka sensor Sony IMX586 48MP dhe është e kompletuar me sensorë 13MP  dhe 8MP për telefoto. Kamera e përparme 20MP ka një numër të madh filtrash. Poshtë ekranit është një sensor për shenjat e gishtave.

Telefoni mundësohet nga një bateri 3070mAh me një mundësi të shpejtë të ngarkimit (18W). Nuk ka jack 3.5mm, kështu që klientët duhet të mbështeten në portin USB-C ose në kufjet pa tel.

Karakteristika të tjera përfshijnë Game Turbo Booster, çipin e fundit MIUI 10 dhe NFC.

Xiaomi Mi 9 SE ofrohet në ngjyrë blu, vjollcë dhe të zezë, dhe kushton prej 300 deri 340 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...