Samsung lanson telefonin e lirë, Galaxy M30 - Bota Sot
Samsung lanson telefonin e lirë, Galaxy M30

Mobile

Samsung lanson telefonin e lirë, Galaxy M30

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 17:31
Foto

Telefoni ka specifika pak më të mira se M20 dhe në përputhje me rrethanat, vjen me një çmim më të lartë.
 

Galaxy M30 vjen me një ekran FHD + Super AMOLED Infinity-U 6,4 inç, Exynos 7904 SoC, një lexues gjurmë gishtash në anën e pasme, baterinë 5,000mAh me mbështetje për ngarkim të shpejtë dhe Android 8.1 Oreo me Samsung Experience 9.5 UI në krye.

Në pjesën e prapme, pajisja ka një konfigurim të trefishtë kamerash me një aparat fotografik primar 13 megapikselë, sensor me thellësi 5 megapikselë dhe një lente me kënd të gjerë 5 megapikselëshe.

Pajisja do të jetë e disponueshme në variante magazinimi 4GB / 64GB dhe 6GB / 128GB. Siç shihet nga specifikat, Galaxy M30 është në thelb një M20 me një ekran Super AMOLED, më shumë hapësirë ruajtëse dhe një konfigurim të trefishtë kamerash.

Galaxy M30 do të dalë në shitje në Indi në Amazon.in dhe dyqanin online Samsung eStore, më 12 mars. Varianti bazë 4GB / 64GB ka çmim në rreth $ 210, ndërsa varianti i lartë kushton rreth $ 250. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...