Telefonat e mençur po e zhdukin rëndësinë e kuletës - Bota Sot
Telefonat e mençur po e zhdukin rëndësinë e kuletës

Mobile

Telefonat e mençur po e zhdukin rëndësinë e kuletës

Më: 7 mars 2019 Në ora: 23:39
Foto ilustruese

Në një të ardhme të afërt,  nuk do të jetë problem që të harroni kuletën..

Kjo pasi që të gjitha gjërat që i mbani në kuletë do t’i keni në telefon.

Telefoni dita e ditës po ofron më shumë shërbime për  pagesa, duke zvogëluar përdorimin e kuletës.

Në të ardhmen pritet që edhe mjete identifikuese të vendosen në telefon.

Studentët e universitetit të Dukës, Alabamas, Oklahomas dhe Santa Claras së shpejti do të fillojnë përdorimin e një kulete elektronike që do të jetë si aplikacion në telefonat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...