Vegla smart compose e Gmail vjen në disa telefona Android - Bota Sot
Vegla smart compose e Gmail vjen në disa telefona Android

Mobile

Vegla smart compose e Gmail vjen në disa telefona Android

Më: 8 mars 2019 Në ora: 16:27
Gmail

Funksioni smart compose i Gmail është në dispozicion në sistemet desktop që nga publikimi i tij në konferencën Google’s I/O, në maj të vitit të kaluar. Megjithatë, disponueshmëria e pajisjes në pajisjet mobile ishte e kufizuar në serinë Google Pixel 3, raporton Neowin.

Tani si duket vegla është në dispozicion edhe për pajisje të tjera Android, si Pixel 2 dhe 2 XL, OnePlus 6T dhe Samsung Galaxy S9+. Për ta aktivizuar funksionin, aplikacioni Gmail duhet të azhurnohet në versionin më të ri. Pas kësaj, do të shfaqet një dritare pop-up, me veglën smart compose kur të hapet aplikacioni.

Vegla funksionon sikurse versioni për desktop, duke ofruar fjalë të sugjeruara gjatë krijimit të mesazheve. Funksioni i mundësuar nga AI-ja përdor metoda që e ndjekin kontekstin, për ta ndihmuar përdoruesin që ta përfundojë fjalinë, duke e kursyer kohën gjatë të cilës shkruhen fjalët.

Në fillim, funksioni është i aktivizuar në default, por mund të çaktivizohet nëse doni t’i krijoni mesazhet në mënyrën tuaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...