Telefoni “bishë” që mbanë baterinë deri në 50 ditë - Bota Sot
Telefoni “bishë” që mbanë baterinë deri në 50 ditë

Mobile

Telefoni “bishë” që mbanë baterinë deri në 50 ditë

Më: 15 mars 2019 Në ora: 17:09
Smartfoni i kompanisë teknologjike 'Avenir'

Smartfoni i kompanisë teknologjike 'Avenir' ka baterinë me kapacitetin më të madh të ndërtuar ndonjëherë.

Dy trendet e mëdha në zhvillimin e smartfonëve janë procesorët gjithnjë e më të shpejtë dhe dizajni çdoherë e më elegant.

Megjithatë, ‘Avenir’ fokusin e ka vendosur në baterinë e prodhimit të saj të fundit.

Nëse nuk përdoret në mënyrë aktive Max P18K, telefoni do të qëndrojë për rreth 50 ditë.

Përveç kësaj, smartfoni ka hapësirë për pesë kamera (dy për ‘selfie’, tri në anën e pasme) një procesor MediaTek, 6GB memorie dhe 128GB hapësirë ruajtëse.

Telefoni, i cili drejtohet nga sistemi softuerik Android 9, do të lansohet këtë verë.

Çmimi përfundimtar, ka bërë të ditur kompania, do të jetë 600 euro.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...