Motorola 'Vision' Android One me çip Exynos 9610 - Bota Sot
Motorola 'Vision' Android One me çip Exynos 9610

Mobile

Motorola 'Vision' Android One me çip Exynos 9610

Më: 18 mars 2019 Në ora: 00:00
Motorola

Muajin e kaluar ka pasur një raport që sugjeron se të paktën dy telefona Motorola do të përdorin çipin 10nm Exynos 9610.

Më vonë, kishte informata se një nga këto modele mund të ishte Motorola P40, pasardhësi i drejtpërdrejtë i telefonit P30 të vitit të kaluar. Tani Geekbench zbulon se Motorola do të vijë me Android One, me çip Exynos 9610.

Telefoni do të ketë 6GB RAM dhe sistem operativ Android 9.0 Pie.

Sipas informacioneve paraprake, pajisja do të ketë një vrimë në ekran për kamerën për selfi.

Në anën e pasme, priten dy kamera me një sensor primar 48MP, si dhe një sensor për gjurmë gishtërinjsh.

Telefoni do të ketë një ekran 6.2 inç. Versioni bazë do të ketë një RAM 3GB + 32GB dhe konfigurimi më i fortë do të përfshijë 6GB RAM + 128GB memorie të brendshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...