Xiaomi trefishon profitin, përkundër ngadalësimit të tregut të telefonave - Bota Sot
Xiaomi trefishon profitin, përkundër ngadalësimit të tregut të telefonave

Mobile

Xiaomi trefishon profitin, përkundër ngadalësimit të tregut të telefonave

Më: 20 mars 2019 Në ora: 14:18
Xiaomi

Krijuesi kinez i telefonave Xiaomi trefishoi profitet e tyre në tremujorin katërt të vitit 2018, duke u përqendruar në tregjet ndërkombëtare dhe një llojshmëri gjithnjë e më të ndryshme të produkteve që ndihmuan në luftimin ngadalësimit ekonomik në atdheun e kompanisë.

Fitimi u rrit nga 550 milionë juan (£ 62.1m) në 1.9 miliard juan (£ 214m) gjatë tremujorit.

Ndërkohë, të ardhurat u rritën nga 35.1 miliardë juanë (£ 4bn) në 44.4 miliardë (£ 5bn).

Shifrat vijnë në një kohë kur dërgesat e telefonave po zvogëlohen për shkak të një kombinimi të cikleve më të gjata të rifreskimeve, mungesës së perceptuar të inovacionit dhe mungesës së tregjeve të reja për t’u eksploruar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...