Samsung Galaxy A90 me bateri më të vogël sesa modelet A50 dhe A70 - Bota Sot
Samsung Galaxy A90 me bateri më të vogël sesa modelet A50 dhe A70

Mobile

Samsung Galaxy A90 me bateri më të vogël sesa modelet A50 dhe A70

Më: 21 mars 2019 Në ora: 12:16
Foto ilustrim

Deri tani nuk ka pasur shumë informacion rreth telefonit Galaxy A90.

Tani për tani, dihet se do të ketë një kamerë pop-up të një lloji të caktuar dhe gati të gjithë pjesën e përparme të mbuluar me ekran. Tani ne mund të shtojmë informacionin e baterisë në këto detaje.

Samsung Galaxy A90 do të ketë një bateri më të vogël se ajo që po zbatohet nga modelet më të lira në serinë - Galaxy A50 dhe Galaxy A70. A50 ka një bateri 4000mAh, ndërsa A70 pritet të zbatojë një bateri 4400mAh.

Bateria e Galaxy A90 do të ketë shenjën e modelit EB-BA905ABN dhe kapacitet prej 3610mAh. Kjo mund të jetë një minimum dhe jo një kapacitet tipik, që do të thotë se mund të renditet zyrtarisht si një bateri 3700mAh.

Është e mundur që mekanizmi i rrëshqitjes për kamerën pop-up të jetë shkak i madhësisë së baterisë, pasi sistemi merr shumë hapësirë në telefon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...