Si ta zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals - Bota Sot
Si ta zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals

Mobile

Si ta zbuloni për 5 minuta nëse iPhone-i juaj është origjinal apo fals

Më: 2 prill 2019 Në ora: 17:31
Ilustrim

Shpeshherë jemi në dyshime nëse iPhone-i që posedojmë mund të jetë fals.

Por, këto dyshime mund të shuhen me ndjekjen e hapave të mëposhtëm.

Shkoni në <Settings>

Më pas në <General>

Pastaj kliko në <About>

Kontrolloni numrin e serisë <Serial Number>

Shtypni numrat dhe kontrolloni vërtetësin në këtë link: https://checkcoverage.apple.com

Nëse thotë se numrat janë jo-valid, atëherë iPhone i juaj është fals.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...